Partneri

Výchovné nezhody nám kazia vzťah

Príchod dieťaťa odhalil, aké rozdielne máme prístupy k výchove. V tej istej situácii vidíme jeden z nás potrebu zasiahnuť rázne, druhý láskavo. Jeden chce vypočuť dieťa, druhý predísť nevhodnému správaniu. Ak je dieťa v nepohode, rastie v nás stres, očakávame ešte aj konflikt medzi nami. Je nám ľúto, že sa viac venujeme našim nezhodám a nie dieťaťu, ktoré nás ako rodičov práve potrebuje. Koľkokrát radšej nič nepovieme kvôli nášmu vzťahu. Je to ale neudržateľné - chceme predsa naše dieťa vychovať dobre a nemôžeme vždy mlčať!

Ak je u vás výchova dieťaťa zdrojom konfliktu, poďte na tento webinár s Andrejom. Spoznáte čo funguje a čo nefunguje naprieč rôznymi výchovnými štýlmi. Robíte možno obaja veľa vecí, ktoré vaše dieťa potrebuje a bola by škoda ho o ne ochudobniť. Musíte si však byť istí, že dieťa vychováte správe – aby bolo kompetentné a spokojné.

Pomenujete si kto čo robí dobre, aby ste nezasahovali do toho, čo je hodnotné. Naučíte sa pomáhať si tam, kde vy sami nezasahujete efektívne a naopak budete stavať na svojich silných stránkach. Vybudujete si zastupiteľnosť tým, že si pomenujete váš spoločný cieľ a spôsoby výchovy na ktorých sa zhodnete.


V čom sa zorientuješ:

·      Typy efektívnych výchovných štýlov- čo univerzálne funguje a nefunguje

·      Čo to znamená “rodič má byť primerane frustrujúci” a ako vyvážiť prísnosť s empatiou a rešpektom.

·      Vhľad do toho, ako vaša vlastná výchova určuje čo je pre vás prijateľné a neprijateľné vo výchove.

·      Ako sa môžete dopĺňať a nie tvoriť chaos pre dieťa.

·      Spoločnú filozofiu, aby ste sa vedeli na seba spoľahnúť v rôznych situáciách. Webinár môžete bezplatne zrušiť 3 kalendárne dni pred termínom konania.

Kedy: 3.5.2024 16:30 do 18:00.


Stretnutia nie sú nahrávané z dôvodu dôvernosti a bezpečia.

Webinár môžete bezplatne zrušiť 3 kalendárne dni pred termínom konania.

Foto: pockajchvilka.sk

Čas:

90 min

Cena:

39 eur/stretnutie