Služby

Filiálna terapia

PPE VEĽKÝ ZÁUJEM ŽIAĽ NIE JE MOŽNÉ PRIHLASOVAŤ SA NA KURZ VOPRED. O MOŽNOSTI PRIHLÁSIŤ SA NA NOVÝ TERMÍN VÁS BUDEM INFORMOVAŤ V PRIEBEHU DECEMBRA 2023. PRIHLÁSTE SA PROSÍM NA ODBER NOVINIEK.

Koľkokrát ste si vraveli, že nebudete na deti kričať?
Koľko kníh o výchove ste prečítali?
S filiálnou terapiou sa vám však efektívne rodičovstvo dostane „do krvi“.
Ide o pravidelné stretnutia rodiča a dieťaťa v herni, ktoré sú nahrávané a následne analyzované rodičom a psychológom. Učíte sa „on the job“.

Zvonku by sa mohlo  zdať, že dieťa sa „len hrá“, v skutočnosti sa však na pozadí deje mohutný proces, v ktorom si dieťa prehráva nespracované zážitky a ktorý mu pomáha vo väčšej emočnej stabilite. Rodičovi zase pomáha napojiť sa na prežívanie dieťaťa, porozumieť jeho svetu a osvojiť si efektívne rodičovské zručnosti ako je zadávanie a ustátie hraníc a pod. Nie teoreticky, ale prakticky s výrazným efektom.

Cez posilnenie vzťahu rodič a dieťa „odchádza“ väčšina správania, ktoré rodičia označujú ako problémové – agresivita, nespolupráca, zadržiavanie stolice a podobne. Posilňuje vzťah rodič a dieťa.

Mnohí rodičia sú v začiatkoch prekvapení, čo to znamená byť pol hodinu s dieťaťom, vnímať ho, jeho záujmy a byť s ním v tom, čo prežíva a ako vidí svet.

Filiálna terapia je vhodná pre deti vo veku 1 - 7 rokov.

Čo získam?

Kedy sa ma môže týkať filiálna terapia?

Proces filiálnej terapie

Cena

Počas celého kurzu je cena 65 Eur/týždeň (individuálna dohoda možná).

Suma zahŕňa 3 teoretické bloky (1,5 - 2 hod), 10 nahrávok v herni, alebo doma (30 min.), analýzu týchto nahrávok psychológom a 10 praktických blokov (1,5 - 2 hod.) – spoločne sa analyzujú videonahrávky a diskutuje sa o pridružených témach a priebežné sprevádzanie.

Najdôležitejšia investícia však bude vaše nasadenie, vaša chuť rozumieť a rásť. Bude mi cťou sprevádzať vás a byť pri tom, ako sa veci vo vašej rodine menia pred očami.

Foto: pockajchvilka.sk

Kedy?

Kurzy prebiehajú kontinuálne so začiatkom v mesiacoch september, január, apríl. O otvorení novej skupinky a prihlasovaní vás budem informovať, prihláste sa na odber noviniek.