Služby

Filiálna terapia

MOMENTÁLNE MÁME NAPLNENÉ TERMÍNY PRE MAREC 2023. O NOVOM PRIHLASOVANÍ VÁS BUDEM INFORMOVAŤ PROSTREDNÍCTVOM EMAILU. PRIHLÁSTE SA PROSÍM NA ODBER NOVINIEK. POPRI ČAKANÍ SA POSILNITE PROSTREDNÍCTVOM NAŠICH CIELENÝCH INTERAKTÍVNYCH WEBINÁROV.

Koľkokrát ste si vraveli, že nebudete na deti kričať?
Koľko kníh o výchove ste prečítali?
S filiálnou terapiou sa vám však efektívne rodičovstvo dostane „do krvi“.
Ide o pravidelné stretnutia rodiča a dieťaťa v herni, ktoré sú nahrávané a následne analyzované rodičom a psychológom. Učíte sa „on the job“.

Zvonku by sa mohlo  zdať, že dieťa sa „len hrá“, v skutočnosti sa však na pozadí deje mohutný proces, v ktorom si dieťa prehráva nespracované zážitky a ktorý mu pomáha vo väčšej emočnej stabilite. Rodičovi zase pomáha napojiť sa na prežívanie dieťaťa, porozumieť jeho svetu a osvojiť si efektívne rodičovské zručnosti ako je zadávanie a ustátie hraníc a pod. Nie teoreticky, ale prakticky s výrazným efektom.

Cez posilnenie vzťahu rodič a dieťa „odchádza“ väčšina správania, ktoré rodičia označujú ako problémové – agresivita, nespolupráca, zadržiavanie stolice a podobne. Posilňuje vzťah rodič a dieťa.

Mnohí rodičia sú v začiatkoch prekvapení, čo to znamená byť pol hodinu s dieťaťom, vnímať ho, jeho záujmy a byť s ním v tom, čo prežíva a ako vidí svet.

Čo získam?

Kedy sa ma môže týkať filiálna terapia?

Proces filiálnej terapie

Cena

Počas celého kurzu je cena 65 Eur/týždeň.

Suma zahŕňa 3 teoretické bloky (1,5 - 2 hod), 10 nahrávok v herni, alebo doma (30 min.), analýzu týchto nahrávok psychológom a 10 praktických blokov (1,5 - 2 hod.) – spoločne sa analyzujú videonahrávky a diskutuje sa o pridružených témach a priebežné sprevádzanie.

Najdôležitejšia investícia však bude vače nasadenie, vaša chuť rozumieť a rásť. Bude mi cťou sprevádzať vás a byť pri tom, ako sa veci vo vašej rodine menia pred očami.

Kedy?

Kurzy prebiehajú kontinuálne. Upozorňujeme, že miesta sú obsadené mesiace vopred, preto odporúčame rezervovať si miesto v skupinke teraz.