Služby

Filiálna terapia

Momentálne máme plný stav.
Prihlasovanie do novej skupiny spustím koncom AUGUSTA 2024.
Prihláste sa na odber novniek na našej stránke.

Koľkokrát ste si vraveli, že nebudete na deti kričať?
Koľko kníh o výchove ste prečítali?
S filiálnou terapiou sa vám však efektívne rodičovstvo dostane „do krvi“.
Ide o pravidelné stretnutia rodiča a dieťaťa v herni, ktoré sú nahrávané a následne analyzované rodičom a psychológom. Učíte sa „on the job“.

Zvonku by sa mohlo  zdať, že dieťa sa „len hrá“, v skutočnosti sa však na pozadí deje mohutný proces, v ktorom si dieťa prehráva nespracované zážitky a ktorý mu pomáha vo väčšej emočnej stabilite. Rodičovi zase pomáha napojiť sa na prežívanie dieťaťa, porozumieť jeho svetu a osvojiť si efektívne rodičovské zručnosti ako je zadávanie a ustátie hraníc a pod. Nie teoreticky, ale prakticky s výrazným efektom.

Cez posilnenie vzťahu rodič a dieťa „odchádza“ väčšina správania, ktoré rodičia označujú ako problémové – agresivita, nespolupráca, zadržiavanie stolice a podobne. Posilňuje vzťah rodič a dieťa.

Mnohí rodičia sú v začiatkoch prekvapení, čo to znamená byť pol hodinu s dieťaťom, vnímať ho, jeho záujmy a byť s ním v tom, čo prežíva a ako vidí svet.

Filiálna terapia je vhodná pre deti vo veku 1 - 7 rokov.

Čo získam?

Kedy sa ma môže týkať filiálna terapia?

Proces filiálnej terapie

Cena

Skupinové aj individuálne stretnutia počas celého kurzu 65 Eur (individuálna dohoda možná).
Čiže spolu - 65 x 14 - platí sa raz za mesiac prostredníctvom faktúry
- prvé individuálne stretnutie
- 3 teoretické skupinové stretnutia (3 x 2 hod)
- analýzu 10 nahrávok psychológom
- 10 praktických skupinových blokov (10 x 2 hod.) – spoločne sa analyzujú videonahrávky a diskutuje sa o pridružených témach
- priebežbú komunikáciu o malých veciach
- možnosť dostať termín na extra konzultáciu v prípade potreby

Najdôležitejšia investícia však bude vaše nasadenie, vaša chuť rozumieť a rásť. Bude mi cťou sprevádzať vás a byť pri tom, ako sa veci vo vašej rodine menia pred očami.

Foto: pockajchvilka.sk

Kedy?

Kurzy prebiehajú kontinuálne so začiatkom v mesiacoch september, január, apríl. O otvorení novej skupinky a prihlasovaní vás budem informovať, prihláste sa na odber noviniek.