Služby

Filiálna terapia

PREBIEHA VÝBER DO SKUPINKY JANUÁR 2024.
Ďalšie prihlasovanie spustím koncom marca 2024.

Koľkokrát ste si vraveli, že nebudete na deti kričať?
Koľko kníh o výchove ste prečítali?
S filiálnou terapiou sa vám však efektívne rodičovstvo dostane „do krvi“.
Ide o pravidelné stretnutia rodiča a dieťaťa v herni, ktoré sú nahrávané a následne analyzované rodičom a psychológom. Učíte sa „on the job“.

Zvonku by sa mohlo  zdať, že dieťa sa „len hrá“, v skutočnosti sa však na pozadí deje mohutný proces, v ktorom si dieťa prehráva nespracované zážitky a ktorý mu pomáha vo väčšej emočnej stabilite. Rodičovi zase pomáha napojiť sa na prežívanie dieťaťa, porozumieť jeho svetu a osvojiť si efektívne rodičovské zručnosti ako je zadávanie a ustátie hraníc a pod. Nie teoreticky, ale prakticky s výrazným efektom.

Cez posilnenie vzťahu rodič a dieťa „odchádza“ väčšina správania, ktoré rodičia označujú ako problémové – agresivita, nespolupráca, zadržiavanie stolice a podobne. Posilňuje vzťah rodič a dieťa.

Mnohí rodičia sú v začiatkoch prekvapení, čo to znamená byť pol hodinu s dieťaťom, vnímať ho, jeho záujmy a byť s ním v tom, čo prežíva a ako vidí svet.

Filiálna terapia je vhodná pre deti vo veku 1 - 7 rokov.

Čo získam?

Kedy sa ma môže týkať filiálna terapia?

Proces filiálnej terapie

Cena

Skupinové aj individuálne stretnutia počas celého kurzu 65 Eur (individuálna dohoda možná).
Čiže spolu - 65 x 14 - platí sa raz za mesiac prostredníctvom faktúry
- prvé individuálne stretnutie
- 3 teoretické skupinové stretnutia (3 x 2 hod)
- analýzu 10 nahrávok psychológom
- 10 praktických skupinových blokov (10 x 2 hod.) – spoločne sa analyzujú videonahrávky a diskutuje sa o pridružených témach
- priebežbú komunikáciu o malých veciach
- možnosť dostať termín na extra konzultáciu v prípade potreby

Najdôležitejšia investícia však bude vaše nasadenie, vaša chuť rozumieť a rásť. Bude mi cťou sprevádzať vás a byť pri tom, ako sa veci vo vašej rodine menia pred očami.

Foto: pockajchvilka.sk

Kedy?

Kurzy prebiehajú kontinuálne so začiatkom v mesiacoch september, január, apríl. O otvorení novej skupinky a prihlasovaní vás budem informovať, prihláste sa na odber noviniek.