Služby

Sprevádzanie páru

Tu je Andrej. Pár slov o mojej práci s pármi a vzťahmi, aký som,keď vás sprevádzam:

Bezpečie je pre mňa základ, krok nula, všetko ostatné sa môže diať až potom. Nesúdim, mám zmysel pre všetko ľudské. Vychádzam z toho, že na všetko, čo robíme, máme dôvod. V tom je aj zdroj mojej nestrannosti. Nepoviem vám, že máte pravdu, ale pokúsim sa pozrieť hlbšie. Či vám to funguje, aký máte dôvod, skúsenosť, či presvedčenie, ktoré vás k tomu vedie. Poviem vám, ak si vo vzťahu komplikujete veci, alebo nedosahujete čo zamýšľate, ale zároveň budem vnímať, že ste zraniteľný a máte dobrý úmysel. Chápem, že túžite mať blízky vzťah, aj že máte skúsenosti, či zranenia, ktoré vás formujú. Chápem teda, že hľadáte nadhľad, ľudskosť a bezpečie.

Taký je môj prístup. Byť pre vás niekým, ku komu by som sa chcel prísť poradiť aj ja. Keď sa deje niečo dojímavé, byť s vami dojatý, keď ste nahnevaní, spomaliť a umožniť vám rozhovor. Keď si zle rozumiete, pomôcť vám sa vypočuť, alebo keď ste sa zranili, ospravedlniť sa a -ak sa dá- odpustiť. Ak máte pocit, že nemáte vplyv, hlas, alebo je vzťah nevyvážený, pokúsim sa s vami hľadať nastavenie, ktoré budete pociťovať ako férové. Konieckoncov, na IPcko.sk, Mamagang a SME Medzi nami nájdete podcasty, a môžete zistiť, či som vaša krvná skupina.

Na úvod sa zväčša stretneme spolu a prejdeme si históriu vášho vzťahu a zadanie. Potom sa stretneme raz individuálne a následne už zväčša iba spoločne. Chcem spoznať vašu osobnú históriu, aby som sa mohol zastať vašich bolestivých miest a pochopiť váš strach. Ale nehľadám všade mamu.

Pomôžem vám naučiť sa komunikačnú techniku, alebo malý zlepšovák, aby ste sa zbytočne nezamotávali. Ale väčšinou odídete bez domácej úlohy, pretože dôležité je, čo robíme tu a teraz.

Pozerám sa na váš vzťah ako na väzbu, tak hlbokú a biologicky zakorenenú, že bez nej nedokážeme žiť. Tam kde sa “zasekne” sa vám pokúsim sprostredkovať korektívny, hojaci zážitok. Ale len pokiaľ vám ten druhý neubližuje, nezrádza vás, alebo nie ste bezmocní. Pretože prvé sú vždy dôstojnosť a bezpečie. Na vzťahoch záleží najviac, ale nie za každú cenu. Hlavné bude aby ste mali chuť cez seba niečo zlepšiť, posunúť. Lebo je jedno koľko psychológov máte na výmenu žiarovky, žiarovka musí aspoň trochu chcieť.

Viem, že hľadáte pomoc, lebo neviete ako ďalej. Viem, že ak vám na druhom záleží, cítime to už iba cez to, že nevieme odísť, iba sa hneváme alebo sme bezmocne zaseknutí. Ak máte čokoľvek okrem rezignácie - skúste to, máte niečo! Skúste to so mnou cez kontaktný formulár, alebo ak som vám nesadol, pomôžem vám nájsť pomoc inde.

Držím vám palce, aby vám bolo spolu lepšie!

Čo získam?

Bezpečný priestor pre:

V prípade, že je vaším zadaním rozchod, či rozvod, prevediem vás ním tak, aby sme spoločne zmiernili zranenia a zachovali čo najviac rešpektu a spolupráce do budúcnosti.

Pre koho:

Ak máte viac ako 20 rokov, a prežívate vo vzťahu ťaživé emócie, komplikovanú životnú situáciu, alebo sa potrebujete rozhodnúť ako vo vzťahu ďalej, alebo sa chcete rozísť.

Voláme sa síce “Rodinná psychológia”, pretože sa Janka venuje skôr životom detí a rodičov a ja skôr dospelákom. A pracujeme veľa s rodinami, pretože chceme, aby sa svet menil cez deti k lepšiemu.

Ale vzťahy sú pestrejšie než rodina. Takže ste vítaní v každej kombinácii rodov, vierovyznaní, skepticizmu, s hociakým typom vzťahu. Môžete sa prísť poradiť, upokojiť, rozísť. Preskúmať či spolu zostať, mať svadbu, dieťa, alebo sa pokúsiť získať pochopenie od rodiča, či udobriť kamarátku. Možno sa stretneme dvakrát online, alebo sa osobne budeme vídať týždenne rok a pol.

Kde a ako:

Online, alebo osobne pri Medickej záhrade: Cukrová 14, Bratislava,  4.posch., č.431. Pri online práci pomáha, ak sa aspoň párkrát vidíme osobne.

Prosím vedzte, že je možné, že termín bude k dispozícii až po dlhšej dobe čakania.

Cena

Cena je 110 eur za 75 min sedenie.